WYKAZ DOKUMENTÓW WYMAGANYCH DO REJESTRACJI
Rejestracja w godzinach 8:30 – 14:30
Do rejestracji należy pobrać numer z biletomatu.
Urząd zastrzega możliwość wcześniejszego wykorzystania numerów,
w przypadku większej liczby klientów.
Rejestracja w godzinach 8:30 – 14:30
Do rejestracji należy pobrać numer z biletomatu.
Urząd zastrzega możliwość wcześniejszego wykorzystania numerów,
w przypadku większej liczby klientów.
- Dowód osobisty lub paszport. Osoby spoza Unii Europejskiej – karta pobytu i decyzja Wojewody.
- Świadectwo ukończenia wszystkich szkół, z wyłączeniem szkoły podstawowej i gimnazjum,
wraz z potwierdzeniem kwalifikacji w przypadku szkół zawodowych. Osoby z wykształceniem wyższym – dyplom.
- Zaświadczenia o ukończonych kursach i uprawnieniach jakie osoba posiada.
- Oryginały wszystkich świadectw pracy + wypowiedzenie z ostatniego miejsca pracy.
UWAGA! Jeżeli w ostatnich 6 miesiącach klient kilkukrotnie zmieniał miejsca pracy, wymagane są wszystkie wypowiedzenia z tychże 6 miesięcy!
- W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, należy dostarczyć z ZUS-u zaświadczenie o podstawach do opłacania składek społecznych i na fundusz pracy względem przeciętnego wynagrodzenia, za cały okres prowadzonej działalności.
UWAGA! W przypadku opłacania składek uzależnionych od dochodu, należy dostarczyć dodatkowe zaświadczenie, z informacją, od jakiego dochodu były opłacane składki, z rozbiciem tego okresu na poszczególne miesiące!
- Osoby, które pracowały w niepełnym wymiarze czasu pracy lub w ramach umowy zlecenia, muszą dostarczyć zaświadczenie od pracodawcy o podstawach do odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne oraz Fundusz Pracy, za każdy miesiąc pracy.
- Jeśli osoba pobierała świadczenia typu zasiłek chorobowy, macierzyński, świadczenie rehabilitacyjne, rentę, itp. muszą dostarczyć zaświadczenie z ZUS-u o okresie pobierania tych świadczeń z informacją o podstawach do ich wypłacania (na zaświadczeniu powinna znaleźć się informacja słowna czy podstawą do ich wypłacania była kwota niższa, równa czy wyższa od minimalnej krajowej).
UWAGA! Osoba rejestrująca się po powyższych świadczeniach, zobowiązana jest do złożenia oświadczenia o zdolności oraz gotowości do podjęcia pracy w pełnym wymiarze czasu pracy!
- W przypadku pozbawienia wolności, świadectwo zwolnienia oraz zaświadczenie o okresach pracy z informacją o etatach na jakich osoba pracowała.
- Książeczka wojskowa (tylko w przypadku odbycia służby wojskowej).
- W przypadku posiadania powierzchni rolnej, nakaz płatniczy z Urzędu Gminy w celu ustalenia posiadanej powierzchni rolnej.
UWAGA! Osoba posiadająca gospodarstwo rolne o powierzchni przekraczającej 2 ha przeliczeniowe, nie będzie mogła uzyskać statusu osoby bezrobotnej!
- W przypadku pobierania renty rodzinnej, decyzja o jej wysokości.
UWAGA! Osoba pobierająca rentę rodzinną w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia brutto obowiązującego w danym roku, nie będzie mogła uzyskać statusu osoby bezrobotnej!
- Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
UWAGA!
Urząd nie dokonuje rejestracji w przypadku braku jakichkolwiek dokumentów mających wpływ na uznanie za osobę bezrobotną lub przyznanie prawa do zasiłku!