Szanowni Państwo,
w związku z prognozowaną w najbliższych dniach falą upałów, przekazujemy
broszurę informacyjną „Dobry klimat w pracy”, przygotowaną przez
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W okresach szczególnie wysokich temperatur wzrasta ryzyko wystąpienia zagrożeń dla
zdrowia pracowników, zwłaszcza osób wykonujących pracę na otwartej przestrzeni
oraz w miejscach narażonych na działanie wysokiej temperatury. Dlatego istotne jest
przypominanie zarówno pracodawcom, jak i pracownikom o obowiązujących
przepisach oraz dobrych praktykach służących zapewnieniu bezpiecznych warunków
pracy.
Publikacja zawiera najważniejsze informacje dotyczące:
1) obowiązków pracodawców związanych z zapewnieniem bezpiecznych i
higienicznych warunków pracy podczas upałów,
2) praw pracowników wynikających z przepisów prawa pracy,
3) zasad organizacji pracy w warunkach wysokich temperatur,
4) ochrony szczególnych grup pracowników,
5) podstawowych zasad postępowania w przypadku przegrzania organizmu.
Mamy nadzieję, że zawarte w broszurze informacje przyczynią się do zwiększenia
świadomości w zakresie bezpiecznej organizacji pracy podczas okresów wysokich
temperatur oraz pomogą ograniczać ryzyko negatywnych skutków zdrowotnych
związanych z upałami.







