KOŚCIELNA OSOBA PRAWNA LUB JEJ JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA - nabór wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników

Print Drukuj
Na podstawie art. 15 zze2 ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postepowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. 2020 r. poz. 1086) Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie od dnia 24 czerwca 2020 r. ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla kościelnych osób prawnych oraz ich jednostek organizacyjnych.


Powiatowy Urząd Pracy informuje, że Ustawą z 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2255) finansowanie wsparcia zostało przedłużone do 30 czerwca 2021 r.
 
Wnioski o ww. wsparcie można składać do 10 czerwca 2021 r.

Jednocześnie nadmieniamy, że dofinansowanie z art.15zze2 udzielone może zostać na okres do 3 miesięcy. W przypadku, gdy Przedsiębiorca złożył wniosek na krótszy okres, może ubiegać się o kolejne dofinansowanie składając nowy wniosek, tak, aby łączny okres dofinansowania nie przekroczył 3 miesięcy.


TERMIN NABORU
I nabór – od 24 czerwca 2020 r. do 10 czerwca 2021 r.
 
KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE
O dofinansowanie mogą ubiegać się kościelne osoby prawne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania oraz ich jednostki organizacyjne.

Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na swoją siedzibę.

 

  1. Dofinansowaniem mogą być objęci pracownicy, w rozumieniu art. 15g specustawy COVID-19 (Dz. U. 2020 r. poz. 568), tj. osoby fizyczne, które zgodnie z przepisami polskiego prawa pozostają z pracodawca w stosunku pracy, a także osoby zatrudnione na podstawie umowy o prace nakładczą lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny stosuje się przepisy dotyczące zlecenia.

  2. Dofinansowanie może być przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące przypadające od miesiąca złożenia wniosku.

  3. Dofinansowanie nie podlega egzekucji sądowej ani administracyjnej, z wyjątkiem egzekucji prowadzonej na rzecz osób, na których wynagrodzenia i należne od tych wynagrodzeń składki na ubezpieczenia społeczne to dofinansowanie zostało przekazane. Środki te, w razie ich przekazania na rachunek płatniczy, są wolne od zajęcia na podstawie sadowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego.

  4. Wnioskodawca nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych. Wyjątek stanowi dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426 i 568), w części niepodlegającej dofinansowaniu na podstawie ww. ustawy może otrzymać dofinansowanie, o którym mowa w art. 15zze2. W tym przypadku przepisów art. 15zze2 ust. 12 nie stosuje się.

  5. W sytuacji, gdy Wnioskodawca skorzystał ze zwolnienia, w całości lub w części, z obowiązku opłacania należności z tytułu składek odprowadzanych do ZUS, nie może otrzymać dofinansowania w części dotyczącej składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Może natomiast otrzymać dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników.

  6. Sytuacja, w której Wnioskodawca skorzystał z możliwości rozłożenia na raty lub przesunięcia terminu spłaty składek na ubezpieczenia społeczne, nie ma wpływu na otrzymanie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.

  7. Wnioskodawca nie jest  zobowiązany do wskazywania spadku obrotów/ przychodów z działalności.

WYSOKOŚĆ PRZYZNAWANYCH ŚRODKÓW

Wysokość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty stanowiącej sumę 70% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika.
 

OBOWIĄZKI W ZWIĄZKU Z UZYSKANIEM DOFINANSOWANIA

  1. Dofinansowanie jest wypłacane w okresach miesięcznych, na podstawie danych dołączonych do wniosku tj. oświadczenia o zatrudnianiu pracowników objętych wnioskiem oraz wysokości wynagrodzenia każdego z tych pracowników i należnych od tego wynagrodzenia składek na ubezpieczenia społeczne (Załącznik nr 2 do Wniosku – Wykaz pracowników tj. 2 kalkulatory w formie pliku Excel).

  2. Wnioskodawca jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu pracowników objętych Umową przez okres dofinansowania.

  3. Wnioskodawca jest zobowiązany poinformować powiatowy urząd pracy w formie oświadczenia o każdej zmianie danych, mających wpływ na wysokość wypłacanego dofinansowania w terminie 7 dni roboczych od dnia uzyskania informacji o jej wystąpieniu. Do informacji Wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć zaktualizowany Wykaz pracowników stanowiący Załącznik nr 2 do Wniosku.

  4. Wnioskodawca jest zobowiązany złożyć do Urzędu Pracy dokumenty potwierdzające prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków oraz dokumenty potwierdzające zatrudnienie pracowników, na których otrzymał dofinansowanie, w terminie 30 dni po zakończeniu okresu dofinansowania.

  5. Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty wynagrodzeń pracowników i/lub należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.

INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU ZŁOŻENIA WNIOSKU:

Niezbędne dokumenty do złożenia wniosku!!!

  1. Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z treścią obowiązujących dokumentów.

  2. Wnioski należy składać w terminach podanych w ogłoszeniu o naborze.

  3. Wnioskodawca ubiegający się o dofinansowanie powinien złożyć komplet następujących dokumentów:

    • wniosek o udzielenie dofinansowania, który stanowi Załącznik nr 1 do umowy,

    • umowa  (UWAGA: w przypadku składania dokumentów w wersji papierowej Wnioskodawca dołącza podpisaną umowę w dwóch egzemplarzach, w przypadku składania dokumentów w wersji elektronicznej za pośrednictwem serwisu internetowego praca.gov.pl. umowa powinna być dołączona w jednym egzemplarzu),

    • Załącznik nr 1 do Wniosku - Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 ,

    • Załącznik nr 2 do Wniosku – Wykaz pracowników, zawierający imienną listę pracowników objętych umową oraz wypełnione 2 kalkulatory pn.: pierwszy „dofinansowanie umów o pracę" i drugi „dofin. um. zleceń, o pracę nakł.". Dodatkowe informacje o sposobie wypełniania kalkulatorów znajdują się w Zasadach ubiegania się o dofinansowanie.

 

 

  1. Wnioski należy składać elektronicznie za pośrednictwem serwisu internetowego, klikając na poniższy link i postępując zgodnie ze znajdującą się tam instrukcją:

https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?eform=PSZ-DKWK#/inneSprawy/wyborUrzedu

Uwaga: Wniosek składany za pośrednictwem ww. serwisu internetowego praca.gov.pl musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP ( instrukcja jak założyć profil zaufany ).

 

 

Wniosek wraz załącznikami składany elektronicznie powinien mieć pojemność nie większą niż 400kB.

 

  1. W wyjątkowych sytuacjach Urząd dopuszcza możliwość przekazania w formie papierowej wypełnionego i podpisanego wniosku wraz z załącznikami oraz dwoma egzemplarzami podpisanej umowy w następujący sposób:

  1. składając dokumenty w zaadresowanej i szczelnie zamkniętej kopercie dedykowanej do skrzynki podawczej na dokumenty znajdującej się przy wejściu w holu głównym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowskie lub

  2. przesyłając tradycyjną pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie, ul. gen. Władysława Sikorskiego 11, 05-120 Legionowie. Liczy się data stempla pocztowego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
 (22) 764 03 39 lub (22) 764 03 38

 

Dokumenty do pobrania
https://legionowo.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/15zzda-pozyczka-org

Informacje o publikacji dokumentu